Marcin Mańka

marcin manka

Życiorys, nota trenerska i referencje

Jestem trenerem, coachem, konferansjerem/dziennikarzem. Odpowiadam także za sprzedaż w najważniejszej europejskiej agencji marketingu rekomendacji Streetcom. Wcześniej byłem dyrektorem  w agencji PR/EVENT, gdzie budowałem nowe kontakty biznesowe. Ponad 10 lat spędziłem w mediach. Prowadziłem programy w TVP1, Polsacie, TVP INFO, oraz Radiu ZET, a także eventy i konferencje rangi europejskiej i światowej. Mam bardzo duże doświadczenie trenerskie, prowadzę też wiele cykli coachingowych, głównie dla osób na wysokich i odpowiedzialnych stanowiskach.

W swoich szkoleniach łączę więc bogate doświadczenia medialne i sprzedażowe.

Mając na uwadze powyższe, mogę zaoferować bardzo ciekawe, unikalne szkolenia ( prowadzone w merytoryczny, i jednocześnie rozrywkowy sposób) oraz profesjonalny coaching. 

Specjalizacje trenerskie:

  • *Profesjonalne prezentacje biznesowe, autoprezentacja, wystąpienia publiczne, asertywność, komunikacja interpersonalna.
  • ...a także praca ze stresem i relaksacja, motywowanie siebie i innych, kreatywność, zarządzanie sobą w czasie, Dress code, obsługa klienta, sprzedaż, Savoir-vivre i etykieta w biznesie. 

Wykształcenie:

  • prawo
  • psychologia dla trenerów
  • coaching (członek najważniejszej światowej organizacji coachingowej ICF Global, oraz ICF Polska)
  • szkolenie dla animatorów sprzedaży i promocji
  • SWPS Psychologia Kliniczna (w trakcie)

Doświadczenie zawodowe:

Menadżer sprzedaży: Streetcom.
Wspieram dział sprzedaży największej i najważniejszej europejskiej agencji marketingu rekomendacji. To nie jest praca etatowa, spędzam tam tylko część tygodnia. Przygotowując i prowadząc prezentacje biznesowe dla największych polskich i światowych koncernów.
 
NEW BUSINESS DIRECTOR

Don't Worry

Prezenter ( radio Zet, Radio ROXY,  TVP 1, Polsat, Tvp INFO, TTV)

STRATEG/WYDAWCA- prowadząc program "Halo Kasa" zajmowałem się jednocześnie jego tworzeniem, pracowałem nad strategią, sposobami wpływania na odbiorców, pomysłami na zwiększenie sprzedaży. Odpowiadałem za przygotowanie programu od strony wizualnej, a także za przygotowanie ciekawych i wciągających scenariuszy i zagadek.

Prowadzenie programów sprzedażowych "call tv",
Prowadzący w programach "HALO KASA", oraz  "QUIZMANIA". Ten drugi produkowany był w Wielkiej Brytanii przez FREMANTLE MEDIA i nadawany w telewizji POLSAT( na żywo). Był to jeden z 2 najlepiej zarabiających programów call tv w historii naszego kraju. Oba przygotowywałem i prowadziłem. Praca w takim programie oparta jest na sprzedaży, chodzi o to żeby w ciekawy sposób przekonać ludzi do zakupu ( wysłania sms, wykonania połączenia).

KONFERANSJER-ORGANIZATOR IMPREZ:

Eventy (także rangi europejskiej i światowej)
- “Airtec Frankfurt-International Trade Fair for Aerospace Suppliers”
- “Future Internet Week” 
- Gala Finałowa europejskiego Konkursu “Discover e-volunteering” 
- Gala Finałowa Konkursu “Dobroczyńca Roku 2011″ 
- Ogólnopolska akcja „Tornister Pełen Uśmiechów” razem z Caritas i TVP 1 ( 4 edycje), 
…i wiele innych.
Ahold Polska - Hypernowa, ul. Kozielska20, 47-220 Kędzierzyn-Koźle
SPECJALISTA DO SPRAW SPRZEDAŻY i PROMOCJI- zajmowałem się organizacją i prowadzeniem akcji promocyjnych w celu zwiększenia sprzedaży. Zajmowałem się także tworzeniem pozytywnego i przyjaznego wizerunku marketu będąc jego przedstawicielem. Moja praca przekładała się na znakomite efekty w sprzedaży np. sklep sprzedawał w ciągu tygodnia 100 sztuk piwa X, ja w ciągu jednego dnia animacji sprzedałem ponad 8 tysięcy. 
 
 NOM- Niezależny Operator Międzystrefowy Sp.z o.o. ul. Jutrzenki 183, 02-231 Warszawa za pośrednictwem firmy Aweyra
PRZEDSTAWICIEL- SPRZEDAWCA USŁUG - zajmowałem się sprzedażą usług telekomunikacyjnych, to kolejny zawód w którym wymagano ode mnie otwartości i umiejętności rozmowy z klientem, a także daru przekonywania i umiejętności reklamy. Była to praca wakacyjna co jest dowodem mojej ambicji i tego że już jako nastolatek posiadałem cechy które pozwoliły mi zdobywać zaufanie klientów. 
 

Dotychczasowe doświadczenie w realizacji szkoleń (wykaz kluczowych klientów, realizowane projekty):

Bardzo wiele projektów dla czołowych firm w kraju. Szkolenia zamknięte, otwarte oraz indywidualne projekty szkoleniowe. Prowadziłem także prelekcje dotyczące tematów szkoleniowych na dużych konferencjach.
 
Wśród klientów są miedzy innymi: Orlen, Siemens, Czerwona Torebka itp. 

wróć