Tomasz Piotr Sidewicz

Życiorys, nota trenerska i referencje

Ekspert w zakresie negocjacji, perswazji, wywierania wpływu i zarządzania

Wspieram  polskie i zagraniczne firmy, właścicieli firm, topowych menedżerów w negocjowaniu  wielomilionowych kontraktów i strategii negocjacyjnych. Doradzam, organizuję oraz prowadzę spotkania handlowe (krajowe i międzynarodowe) dla firm, które chcą się czuć pewnie w świecie negocjacji biznesowych. Prowadzę audyty działów sprzedaży oraz zakupów pod względem zarządzania, organizacji, wydajności oraz kompetencji - kluczowych obszarów mających wpływ na efektywność organizacji oraz wspieram w rozwoju i pokonywaniu wąskich gardeł. Specjalizuję się w podnoszeniu efektywności pracowników działów handlowych i zakupowych. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem z handlowcami, kupcami i menedżerami, którzy widzą potrzebę własnego rozwoju swoich kompetencji. Szkolenia, które prowadzę to poligon praktycznych doświadczeń a nie omawianie wyświetlanych slajdów.

Obszary, w których się poruszam:

• komunikacja, perswazja i wywieranie wpływu w B2B oraz B2C

• zarządzanie i organizacja

• zaawansowane negocjacje handlowe (B2B)

• negocjacje międzynarodowe w ujęciu różnic kulturowych

• międzynarodowa etykieta biznesu

• rekrutacja i audyt działów handlowych/zakupowych

• business English


Wykształcenie

Z wykształcenia jestem filologiem angielskim, posiadam zatem przygotowanie pedagogiczne, które z dużym sukcesem wykorzystuję w mojej pracy. Uzyskałem dyplom Uniwersytetu w Michigan, z zakresu znajomości języka angielskiego jako drugiego języka.

Podejście biznesowe

20 lat życia zawodowego, w tym 18 lat pracy na własny rachunek wykształciły we mnie określoną postawę biznesową, opartą o zasadę - W biznesie mam tylko to co sam wynegocjuję. Biznes to dziedzina praktyczna, która rządzi się wynikami, targetami i budżetami. Taka postawa powoduje, że podchodząc do negocjacji czy sprzedaży wiem, że jeśli popełniam błąd, to ten błąd wykorzysta moja konkurencja.

Doświadczenie zawodowe

Moje doświadczenie zawodowe to przede wszystkim współpraca z firmami, które z racji swojej działalności, funkcjonują na rynkach międzynarodowych. Prowadząc 12 lat firmę obsługującą handel zagraniczny poznałem specyfikę, prawie wszystkich krajów europejskich, Azji, Afryki Płn oraz USA i Kanady. Praca oraz prowadzenie negocjacji z obcokrajowcami wiele mnie nauczyły i dały szanse na osiągniecie wysokiej kultury biznesowej niezbędnej w handlu zagranicznym.

Doświadczenie trenerskie

Trenerem zostałem w 2005 roku, kiedy firma WYG International Sp. z o.o., największa w Polsce firma specjalizującą się z zarządzaniu dużymi projektami szkoleniowo-doradczymi, głównie na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, zwróciła się do mnie z propozycją zostania trenerem (prowadziłem wtedy swoją firmę). Wymagane było abym posiadał doświadczenie w obszarze doradztwa z zakresu eksportu udokumentowane na przestrzeni ponad 180 dni doradztwa w ostatnich 3 latach mojej pracy zawodowej. Po weryfikacji niezbędnych dokumentów rozpocząłem nowy rozdział w swojej karierze zawodowej – jako trener biznesu. Nawiązałem również współpracę z innymi firmami szkoleniowymi w Polsce.

Publikacje

• Jestem autorem licznych artykułów dla pism branżowych, takich jak Essence Magazine, Businessman Magazine, Puls Biznesu, Rzeczpospolita z zakresu technik sprzedaży, negocjacji i wywierania wpływu.

• Regularnie prowadzę poczytnego bloga o negocjacjach, motywacji, rozwoju osobistym

            wiedzatowladza.pl

Referencje

Moje doświadczenie zawodowe oraz profesjonalizm potwierdzone są licznymi referencjami od klientów, udziałem w medialnych przedsięwzięciach oraz współpracą ze światem biznesu, ośrodkami naukowymi  i mediami.

wróć