Rafał Mirek

Życiorys, nota trenerska i referencje

Ukończył wydział prawa na renomowanej krakowskiej uczelni. Następnie rozpoczął kontynuowanie nauki w Okręgowej Izbie Radców Prawnych.

Wieloletni pracownik działu prawnego liczącej się na rynku, dużej instytucji finansowej. Posiada ugruntowaną, wieloletnią praktykę w zakresie kompleksowej obsługi małych, jak również dużych przedsiębiorstw. Brał udział w tworzeniu wielu podmiotów prawa oraz aktywnie uczestniczy w ich bieżącej obsłudze. Dodatkowo, były współwłaściciel kancelarii prawnej z ugruntowaną pozycją na lokalnym rynku. Aktualnie, wspólnik w kancelarii prawnej Easylaw.

Pełnił funkcję Administratora bezpieczeństwa informacji oraz zastępcy rzecznika prasowego w dużych spółkach prawa handlowego. Uzyskawszy z wyróżnieniem Certyfikat Compliance Oficer CCO wydawany przez Stowarzyszenie Compliance Polska brał udział w tworzeniu struktur Compliance w dużych i małych podmiotach rynków finansowego. Uczestnik wielu renomowanych szkoleń z zakresu: prawa, regulacji nadzorczych, inkorporowania wymogów nadzorczych oraz ustawowych w celu zapewnienia właściwego stosowania oraz przestrzegania prawa.

Specjalizuje się w opracowywaniu projektów umów oraz ich opiniowaniu, doradztwie z zakresu prawa pracy, prawa handlowego, bankowego oraz spółdzielczego. Szczególne zainteresowania kieruje aktualnie w stronę bezpiecznego zarządzania przedsiębiorstwem oraz zasobami ludzkimi.
Osoba od dawna związana ze świadczeniem pomocy prawnej osobom zarządzającym  dużymi i małymi firmami. Pełniąc funkcje doradcze m.in. w zakresie prawa, compliance, administratora danych osobowych, skarg i reklamacji, swobodnie porusza się we wszelkich aspektach prawnych napotykanych w trakcie zarządzania przedsiębiorstwem, lub jego częścią.

W trakcie prowadzonych przez siebie szkoleń, kieruje się praktyczną wiedzą zdobytą w trakcie swojej pracy. Wychodzi naprzeciw najczęstszym i największym problemom spotykanym w trakcie codziennej pracy. Myśl przewodnia jego szkoleń związana jest z nazwą kancelarii, w której obecnie jest wspólnikiem, a mianowicie easy law- prawo jest proste, tylko należy je w odpowiedni sposób przedstawić.

Specjalizacje trenerskie

 • compliance,
 • prawo pracy,
 • obsługa zarządów i rad nadzorczych,
 • marketing,
 • bankowość,

Wykształcenie

 • Wykształcenie:
  Absolwent Krakowskiej Akademii – Wydział Prawa
  Aplikant Radcowski - Okręgowa Izba Radców Prawnych
  Ukończył szkolenia m.in. z następujących zakresów:
 1. Stowarzyszenie Compliance Polska - Certyfikowany Compliance Officer
 2. System zarządznia ryzykiem operacyjnym wg Komisji Nadzoru Finansowego
 3. Umowy i przekaz reklamowy kierowany do klientów
 4. Trudny klient, trening asertywości i antystresowy
 5. Zarządzanie ryzykiem braku zgodności – Compliance, Zasady Ładu Korporacyjnego, metodyka BION,

Doświadczenie zawodowe

Swoją karierę zawodową rozpoczął w 2006 roku od pracy z klientem indywidualnym. Przez następne 3 lata, kilkukrotnie zmieniał pracę wykonując czynności z zakresu sprzedaży, marketingu, obsługi klienta. W 2009 roku rozpoczął pracę na rzecz jednej z największej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo Kredytowej „Jaworzno”, wykonując początkowo pracę z zakresu obsługi windykacyjnej a następnie – obsługi prawnej, korporacyjnej całej firmy. Jednocześnie współtworzył renomowaną na rynku kancelarię prawną zajmującą się w szczególności obsługą klientów biznesowych. Ponadto, jako administrator bezpieczeństwa informacji w spółce MS Partner odpowiadał za ochronę przetwarzanych danych osobowych oraz sprawował nadzór nad prowadzoną przez spółkę działalnością marketingową. Wielokrotnie doradzał w zakresie wdrażania nowych rozwiązań prawnych dla biznesu, w celu usprawnienia prowadzenia działalności. Jednocześnie, uczestnik wielu postępowań sądowych i administracyjnych prowadzonych przez organy państwowe, nadzorcze. Aktualnie – wspólnik w Kancelarii Prawej Easylaw, w której wraz z drugim wspólnikiem stale prowadzi obsługę klientów indywidualnych i biznesowych, świadcząc im doradztwo prawne w szczególności z zakresu: prawa gospodarczego i cywilnego, prawa pracy oraz z zakresu compliance i ochrony danych osobowych.