Szkolenia menadżerskie

W wielu książkach pojawiło się słowo lider, możemy wyczytać kim on jest, jakie wyzwania przed nim stoją oraz jak wpływa na zespół. Coraz więcej mówi się o tym, jak przywódca musi działać aby zwiększyć efektywność pracowników.
Ale czy są jednak osoby urodzone do roli lidera? Jakie komponenty charakteru przyczyniają się by być naprawdę efektywnym w pełnionej roli?
W trakcie szkoleń dla menedżerów diagnozujemy indywidualny styl kierowniczy na podstawie modelu DISC D3

Szkolenie menadżerskie pozwalają uczestnikom rozwinąć umiejętności osobiste. Oferujemy Państwu szkolenia w formie otwartej (max do 12 osób) oraz zamkniętych z dojazdem do klienta.  Warsztaty pomogą w budowaniu i zarządzaniu zespołem. Dzięki innowacyjnym technikom, które wykorzystujemy na naszych szkoleniach ulepszą Państwo umiejętności konieczne do zarządzania zespołami wielopokoleniowymi, oraz zyskają indywidualną wizję przywództwa (np. szkolenie budowanie autorytetu szefa), rozwiną umiejętności przywódcze czy wykorzystają ZPC/MBO.

Szkolenia menadżerskie są kierowane do:

  • menadżerów
  • leaderów
  • wszystkich osób, które zarządzają ludźmi
  • osób, które zarządzają praca zespołową, w tym pracą projektową (struktury macierzowe lub sieciowe).

Dzięki szkoleniom menadżerskim uczestnicy między innymi:

  •  zdobędą praktyczne narzędzia i techniki zarządcze
  •  zdobędą praktyczną wiedzę niezbędną do pełnienia roli menedżera
  •  zwiększą swoją odporność emocjonalną na zmiany i stres
  •  nauczą się zarządzać informacją zwrotną
  •  poznają swój styl zarządzania i zdobędą umiejętności potrzebne do zbudowania efektywnego zespołu
  •  poznają metody pomocne przy motywowaniu pracowników

Dzięki szkoleniom menedżerskim, uczestnik usprawni swoją komunikację z ludźmi oraz  zdobędzie praktyczną wiedzę i umiejętności menedżerskie. Po szkoleniu z łatwością zbuduje swój autorytet, stworzy zdrowe relacje z pracownikami oraz zwiększy efektywność zespołu dzięki poznanym modelom motywowania.
Dzięki wykorzystaniu case study, uczestnik zdobędzie praktyczną wiedzę, którą z łatwością zastosuje w swoim miejscu pracy.

Polecane szkolenia menadżerskie:

Szkolenie: Budowanie zaangażowania i odpowiedzialności pracowników

Szkolenie „budowanie i zaangażowanie odpowiedzialności pracowników” jest skierowane do osób, które pragną stworzyć warunki sprzyjające budowaniu zaangażowania w zespole. Tylko zaangażowani liderzy są w stanie sprawić, by cały zespół był zaangażowany i co za tym idzie – efektywny. Na szkoleniu nie tylko zdobędziesz wiedzę o tym jakie czynniki wpływają na zaangażowanie pracowników, lecz również jak rozpoznać poziom zaangażowania i jak rola lidera wpływa na ten proces.

Szkolenie menadżerskie: Wczoraj kolega – dziś szef

Szkolenie przeznaczone jest dla osób po awansie wewnętrznym. Dzięki szkoleniu, uczestnik pozna style zarządzania zespołu, dowie się jak zbudować autorytet  oraz pozna sposoby i rodzaje komunikacji z podwładnymi.
Ponadto, szkolenie ułatwi odnalezienie się w nowej roli szefa dzięki zdobytej wiedzy praktycznej, opartej na przykładach z życia. Uczestnik warsztatu, pozna pierwsze najważniejsze działania po awansie, nauczy się wyznaczać cele i priorytety oraz będzie potrafił zarządzać informacją zwrotną.

Zaawansowany trening menedżerski w oparciu o przywództwo sytuacyjne K. Blancharda (SL II)oraz DISC D3.

Uczestnicy szkolenia zdobędą przede wszystkim praktyczne umiejętności pomocne w budowaniu porozumienia w sytuacjach trudnych.  Dzięki poznaniu teorii rozwoju pracownika w oparciu o model przywództwa sytuacyjnego K. Blancharda, uczestnicy będą potrafili zdiagnozować swój zespół oraz dostosować rodzaj motywowania i przekazywania odpowiedzialności na różnych etapach rozwoju. Ponadto nauczą się skutecznie delegować zadania swojemu zespołowi oraz towarzyszyć mu w rozwoju.